Kāpēc pārdot savu automašīnu radiem vai draugiem nav laba ideja

Kāpēc pārdot savu automašīnu radiem vai draugiem nav laba ideja

Automašīnas pārdošana draugam vai radiniekam ir slikta ideja. Darījums ar pazīstamu cilvēku sagādās vairāk problēmu nekā prieks par drīzu šķiršanos no auto.

Ar ko tu vari saskarties, pārdodot automašīnu radiniekam vai draugam, mēs pastāstīsim šajā rakstā. Apsvērsim arī priekšrocības darījumam ar tuvu cilvēku, un varbūt tu nepiekritīsi mūsu raksta galvenajam vēstījumam.

 

Kādas ir priekšrocības darījumam ar radinieku un draugu?

Draudzīgām vai ģimeniskām attiecībām starp pārdevēju un pircēju ir savas priekšrocības.

 

Draugs vai radinieks ilgi nepārbaudīs automašīnu

Atšķirībā no svešiniekiem, draugi un ģimene ticēs tavam vārdam. Ja klusēsi par dažām mašīnas problēmām, visticamāk, tās paliks neatklātas. Draugs nebrauks ar auto uz servisu veikt diagnostiku, jo tā būs neuzticības izpausme pret tevi un kaitēs jūsu draudzīgām attiecībām un komunikācijai. Ja draugs vai radinieks tomēr atklās automašīnas nepilnības, tev būs jāsamazina auto pārdošanas cena.

 

Tev nav jāuztraucas, ka pircējs būs krāpnieks

Tuvs cilvēks tev nesamaksās ar viltotām banknotēm vai tev nav jāsatraucās, ka viņš nepārskaitīs naudu bankas kontā, jo tomēr ir daudz stāstu, kad pārdevēji kļuva par negodīgu pircēju upuriem. Darījums ar radinieku vai draugu juridiskas grūtības nesagādās, taču problēmas var būt cita rakstura.

 

Kāpēc nevajadzētu pārdot automašīnu radiniekam un draugam?

Pārdot auto radiniekam būs viegli, bet nebūs izdevīgi. Kāpēc?

 

Tu vari zaudēt naudu

Tā kā tev ir ciešas attiecības ar pircēju, būs grūti nenomest cenu, jo galu galā jūs neesat svešinieki. Protams, ja tava automašīna nav labākā stāvoklī un nav pieprasīta tirgū, vari to droši pārdot lētāk. Bet, ja auto ir populārās markas un lieliskā stāvoklī, tad izdevīgāk to pārdot par tirgus vērtību, bez atlaides.

 

Maksājums būs jāgaida ilgi

Ja draugam vai radiniekam nav visas summas uzreiz, viņš var lūgt bezprocentu iemaksu plānu. Piemēram, “tu taču mani pazīsti tik daudzus gadus”, “vai tu man neuzticies?”.

Ļoti bieži, pārdodot automašīnu radiem un draugiem, čeki pat netiek noformēti. Darījumi dažreiz tiek veikti juridiski nepareizi. Piemēram, līgumā ir norādītas pilnas automašīnas izmaksas, bet nekur nav norādīts, ka pircējs samaksājis tikai daļu no šīs summas. Ja kāds bezkaunīgs radinieks vai draugs maina savas domas par maksājumu, tu nevari pierādīt, ka esi saņēmis tikai daļu no kopējās summas.

Pat ja radinieks vai draugs tev godīgi maksā pa daļām, tu nevarēsi iegādāties jaunu automašīnu, kamēr nebūs sakrāta visa summa. Tev būs pacietīgi jāgaida, kamēr nauda tiks pilnībā atmaksāta.

 

Iespējams konflikts pārreģistrācijas dēļ

Ja pārbaudē tiks parādīts, ka automašīna joprojām ir reģistrēta uz tava vārda, tu būsi atbildīgs par naudas sodiem, negadījumiem vai noziegumiem, kas notikuši ar tavu bijušo automašīnu. Tā kā darījuma pamatā ir uzticēšanās, tev var būt neērti lūgt tuvam cilvēkam pārreģistrēt automašīnu, ja viņš kavē termiņus.

 

Ja mašīnā kaut kas salūzīs, pats būsi vainīgs

Pārdodot automašīnu svešam cilvēkam, attiecības beidzas pēc darījuma pabeigšanas. Ja pēc pusgada vai gada automašīnā kaut kas saplīst, pircējs jums nezvanīs, bet problēmu atrisinās pats. Bet ar radiem un draugiem viss ir savādāk, jo tu pastāvīgi ar viņiem kontaktējies.

Draugs nemitīgi pastāstīs par kārtējo mašīnas lūzuma problēmu, lūgs palīdzību, sūdzēsies, un tu jutīsies neērti. Tas ir, tu pārdevi automašīnu, bet joprojām esi morāli atbildīgs par tās apkalpošanu. Šis apstāklis var sabojāt tavas attiecības ar draugu vai radinieku.

 

Tava reputācija var ciest

Neatkarīgi no tā, kādu cenu tu esi iekasējis par savu automašīnu, draugs vai radinieks vienmēr domās, ka tu varētu pārdot lētāk. Un, ja automašīnai ir bojājumi, jūsu paziņu lokā izplatīsies informācija, ka esi pārdevis "sapuvušu spaini" tuvam cilvēkam par "lielu naudu".

Kā redzi, pārdodot automašīnu radiniekam un draugam, mīnusu ir vairāk nekā plusu. Ja nevēlies, lai jūsu komunikācija izbeigtos, nepiedāvā automašīnu draugam vai radiniekam. Naudas problēmas var sabojāt pat visspēcīgākās draudzības un ģimenes saites.

Saistītie raksti

UZZINIET SAVAS AUTOMAŠĪNAS CENU