Kādas zāles autovadītājam nevajadzētu lietot?

Kādas zāles autovadītājam nevajadzētu lietot?

Autovadītāja veselība ir drošas braukšanas garantija un transportlīdzekļa darbība ir atļauta tikai pie samaņas. Ja vadītājs jūtas slikti, ir vērts atcelt braucienu. Tomēr daļa autobraucēju izvēlas citu problēmas risināšanas veidu – lieto medikamentus.

 

Ne visas zāles var lietot, vadot automašīnu. Ir saraksts ar aizliegtajām zālēm, kuru dēļ jūs varat zaudēt autovadītāja apliecību. Ceļu satiksmes noteikumos ir rakstīts, ka aizliegts vadīt transportlīdzekli reibumā vai tādu narkotiku reibumā, kas pasliktina reakciju. Turklāt tev nevajadzētu vadīt automašīnu, kad esi slims vai noguris.

 

Tu arī nevari ļaut vadīt transportlīdzekli personai, kas atrodas narkotiku reibumā vai jūtas slikti. Ja plāno braukt pie stūres, zāles parasti jālieto ar īpašu piesardzību. Pašām tabletēm nav ne vainas, taču to sastāvdaļas ir bīstamas.

 

Piemēram, lielākajā daļā zāļu, kas ietilpst pretsāpju līdzekļu grupā, ir kodeīns. To var noskaidrot medicīniskās apskates laikā, tā dēļ var zaudēt autovadītāja tiesības. Vēl viena bīstama zāle ir klepus sīrups. Dažas zāles ir tādā pašā līmenī kā alkoholu saturošas zāles. Pretvīrusu līdzekļi ir vēl viena grupa, kas aizliegta autovadītājiem. Praksē bijuši gadījumi, kad autovadītāji pēc to lietošanas neizturēja narkotiku pārbaudes.

 

Ja tev ir nepieciešams lietot zāles, pirms lietošanas rūpīgi izpēti instrukcijas. Ja ražotājs norāda, ka pēc lietošanas nav iespējams vadīt transportlīdzekli, šo punktu nevajadzētu ignorēt. Otrais noteikums ir iepazīties ar lietošanai aizliegto vielu sarakstu. Turklāt pēc zāļu lietošanas ir vērts novērtēt savu veselības stāvokli. Ja jūties slikti, vislabāk ir atteikties no braukšanas.

 

Dažas zāles nedrīkst lietot braukšanas laikā. Pretējā gadījumā pārbaudes laikā tu varat zaudēt autovadītāja apliecību.

Saistītie raksti

UZZINIET SAVAS AUTOMAŠĪNAS CENU