Kā pārdot auto? Pašam vai ar dīlera palīdzību?

Kā pārdot auto? Pašam vai ar dīlera palīdzību?
Katrs lietotas automašīnas īpašnieks agri vai vēlu saskaras ar jautājumu par sava auto nomaiņu vai pārdošanu. Neatkarīgi no tā, vai tā ir greznība īpašniekam vai tikai pārvietošanās līdzeklis, lietotas automašīnas pārdošana ir saistīta ar daudziem izaicinājumiem. Tirgus zināšanas, laiks, kas pavadīts pircēja meklējumos, atbildība pret viņu, iespējamie riski darījuma veikšanas procesā un tā tālāk.
 

Pārdot auto paša spēkiem, izrādās, nav nemaz tik vienkārši, bet kopā ar speciālistiem no Autobanka.lv mēģināsim tikt skaidrībā. 

 
Pārdot auto saviem spēkiem
 
Pārdodot lietotu auto saviem spēkiem, tev ir jāveic pirmspārdošanas sagatavošana:
 

1. Pirmais iespaids ir ļoti būtisks faktors, kas var ietekmēt automašīnas pārdošanu. Pirms pārdot lietotu auto, tev ir jānovērš iespējamie defekti un jāveic nelieli kosmētiskie uzlabojumi

2. Fotogrāfijas. Automašīnas fotogrāfijām ir jābūt ļoti kvalitatīvām. Pirms auto fotografēšanas obligāti nomazgā virsbūvi un iztīri salonu – tīra automašīna izskatās daudz pievilcīgāka un jaunāka. Kad auto ir sakopts, uztaisi skaistas fotogrāfijas - jo vairāk bilžu, jo labāk un vieglāk būs pārdot lietotu auto. Automašīna jānofotografē no dažādiem leņķiem.

3. Reklāma. Populārākais sludinājumu portāls Latvijā ir www.ss.com. Ļoti svarīgi ir precīzi un saprotamā valodā aprakstīt mašīnas aprīkojumu, tehnisko stāvokli un citas potenciālo pircēju interesējošas lietas. Sludinājumā uzraksti tikai patiesas lietas par auto! Ja pircējs būs nopietns un auto aplūkos rūpīgi, neeksistējošie fakti un slēptie defekti tiks pamanīti, tad uz auto pārdošanu cerēt nevarēsi.

4. Auto vērtēšana. Ļoti svarīgi ir objektīvi novērtēt savu auto un nelikt nepamatoti augstu cenu, savādāk pārdošanas process var ilgt gadiem. 

 
Faktori, kas var ietekmēt lietota auto cenu:
 
 • Auto modelis un ražošanas gads. Uzzini sava auto vidējo cenu un aprēķinos balsties uz tās;
 • Nobraukums. Ja auto nobraukums ir neliels, tad ir lielākas iespējas pārdot auto par sev vēlamo cenu;
 • Komplektācija. Jo vairāk mašīnai ir dažādu papildus opciju, jo lielāku cenu vari pieprasīt. Salīdzini sava auto ekstra opcijas ar konkurentu modeļiem sludinājumu portālos;
 • Transmisija. Automātiskā kārba tiek uzskatīta par priekšrocību un rezultātā var pacelt automašīnas pārdošanas cenu;
 • Auto tehniskais stāvoklis. Uzdod sev godīgu jautājumu - vai tu tādu auto sev pirktu vai nē?
 • Riepas un diski – ja līdzi piedāvā riepu komplektu, tas viennozīmīgi tā ir priekšrocība potenciālā pircēja acīs. Skaisti un kvalitatīvi diski noteikti piešķirs auto papildus punktus.
 • Tehniskā apskate.  Ja auto ir nesen veikta tehniskā apskate, tas nozīme, ka ar auto viss ir kārtībā un tas neprasīs papildus ieguldījumus, īpaši tikko izieta tehniskā apskate ir neatņemams pluss.

 

5. Komunikācija ar pircējiem. Veidojot dialogu ar potenciālo pircēju, jābūt pārliecinātam un pieklājīgam, jo uz vaniem būs operatīvi jāatbild un jābūt gatavam arī atbildēt uz daudziem potenciālo pircēju jautājumiem, jāatrod laiks automašīnas demonstrācijai.

 

6. Līguma sagatavošana. Līgumu sagatavo pārdevējs, dokumentā tiek ierakstīts automašīnas izlaiduma gads, marka, modelis un pirmās reģistrācijas datums.

 
Varbūt savas automašīnas pārdošanu labāk uzticēt profesionāļiem?
 
Automašīnas pārdošana patstāvīgi ir laikietilpīga, saspringta, dažreiz vilšanās un stresa pilna. Šie apgrūtinošie brīži liek arvien lielākam skaitam automašīnu īpašnieku vērsties specializētajos salonos pie auto dīleriem, lai pārdotu savas lietotās automašīnas. Šeit auto īpašniekam ir jaunas iespējas. Piemēram, tu vari ātri un izdevīgi pārdot savu lietoto automašīnu un iegādāties jaunu, izmantojot kompānijas automašīnu izplatītāju piedāvājumu. Vecā automašīna var būt ieskaitīta kā pirmā iemaksa iemaksai par jaunu, kas tiek iegādāta salonā. Un šī metode kļūst arvien populārāka, īpaši to vidū, kuri novērtē savu laiku un naudu, ciena pirkšanas un pārdošanas darījuma dalībniekus un uzticas profesionāļiem.
 
Ja jūs neplānojat pirkt jaunu mašīnu, izplatītājs var vienkārši uzpirkt jūsu automašīnu. Un šī metode ir arī uzticama un efektīva. Auto uzpirkšanas speciālists ātri, ērti un droši novērtēs auto, palīdzēs ar dokumentu noformēšanu, ka arī naudas līdzekļu saņemšana ir ātra un izdevīga.
 
Priekšrocības, pārdodot savu lietoto automašīnu pie auto dīlera, piemēram, autobanka.lv:
 
 • Eksperta izbraukšana pie klienta
 • Ātra auto novertēšana
 • Darījuma juridiskā caurspīdīguma garantija
 • Apmaksa ērtā veidā (skaidra nauda, karte, bankas konts) uzreiz pēc līguma parakstīšanas
 • Strādājam 24/7 bez brīvdienām
 • Darījuma anonimitāte un konfidencialitāte
 • Strādājam ar visa veida transportlīdzekļiem
 • Automašīnas tiešsaistes novērtējums pēc fotoattēla (ar pieteikumu, izmantojot vietnes veidlapu vai WhatsApp un Telegram)
 
Un pats galvenais: jūs netērējat savu laiku un pūles, visu nokārto speciālisti.

Saistītie raksti

UZZINIET SAVAS AUTOMAŠĪNAS CENU