Kā noteikt savas lietotās automašīnas cenu?

Kā noteikt savas lietotās automašīnas cenu?

Cena ir viens no pirmajiem un lielākajiem kritērijiem pārdošanas laikā, vai auto tiks ātri nopirkts, vai būs jāgaida ilgāk jāgaida. Ja automašīnas cena ir pārāk augsta, pārdošana var aizņemt ilgāku laiku, un ja cena ir pārāk zema, nebūs izdevīgi pārdot.
 
Kā noteikt īsto automašīnas pārdošanas cenu?
 
Lai noteiktu automašīnas cenu, ir jāņem vērā dažādi faktori, tādi kā - auto marka, modelis, izlaiduma gads, nobraukums, tehniskais stāvoklis, vizuālais stāvoklis, dzinējs, aprīkojums, negadījumu vēsture, īpašnieku skaits, auto apkopes vēsture, izcelsmes valsts, krāsa, degvielas patēriņš utt. 
 
Vissvarīgākie punkti, kas izceļ automašīnas vērtību, ir automašīnas modelis, nobraukums un pirmās reģistrācijas gads.
 
Auto pirkšanas brīdī, cilvēki parasti izvēlas:


- jaunāku auto ar mazāku nobraukumu.
- auto ar atbilstošu nobraukumu tā izlaiduma gadam
- lietotu auto, bet rūpīgi koptu
- auto par adekvāti vidējo cenu, dažādu iemeslu dēļ
 
Visbūtiskākais, ko pircējs visbiežāk aplūko pirms auto iegādes - modelis, gads, cena, nobraukums, stāvoklis
 
Kā noteikt lietotās automašīnas cenu?
 
Tirgus izpēte ir nepieciešams solis lietotās automašīnas pārdošanā, kas var tieši pazemināt vai palielināt pārdodamās automašīnas vērtību. Ja Tavam transportlīdzeklim nav līdzīgas automašīnas – cena var tikt arī paaugstināta, jo Tava automašīna var būt unikāla savā ziņā. Tomēr, ja eksistē vairāki līdzīgi sludinājumi, pastāv iespēja, ka automašīna paliks nepārdota ilgāku laiku un auto pārdošanas brīdī īpašnieks būs spiests samazināt pārdošanas cenu.
 
Auto pārdošana pircējiem - uzņēmums autobanka.lv nodarbojas ar lietotu auto iegādi visā Latvijā. Kas Jums jādara, lai pārdotu automašīnu? Viss ir vienkārši -  Tev ir jāiet uz vietni www.autobanka.lv, jāaizpilda pieteikums, norādot visu nepieciešamo un pēc iespējas detalizētāko informāciju, un pusstundas laikā ar Tevi sazināsies speciālists, lai piedāvātu vislabāko risinājumu Tava lietotā auto pārdošanai. Šādos gadījumos visbiežāk tiek ņemta vērā automašīnas vidējā tirgus vērtība, ka arī tiek ņemti vērā trūkumi (ja tādi ir) un papildinājumi, kas ietekmē automašīnas gala cenu, lai piedāvātu auto īpašniekam godīgu un adekvātu cenu par automašīnu.
 
Ātrās pārdošanas cena parasti ir pietuvināta automašīnas vidējai tirgus vērtībai, līdz ar to, ja mērķis ir ātri pārdot automašīnu, tad šis ir viens no labākajiem variantiem. Svarīgi saprast, ka lietotās automašīnas pirkšana un pārdošana ir darbietilpīgs process un to nav vēlams sasteigt. Automašīnas cenu nosaka arī Tavs patērētais laiks pārdošanai un enerģija. Pat automašīnas ar lielu nobraukumu vai vecāku izlaiduma gadu var izskatīties un darboties labi, ja par tām regulāri un apzinīgi rūpējas. Arī otrādi – jaunas automašīnas var ātri zaudēt savu vērtību, ja tām netiek pievērsta visa nepieciešama uzmanība.
 
Esi prātīgs, pārdodot savu lietoto auto.

 

Saistītie raksti

UZZINIET SAVAS AUTOMAŠĪNAS CENU